Rozwój krakowskich biur coworkingowych

Coworking jest stosunkowo młodą ideą, która jednak rozwija się w bardzo szybkim tempie i z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. Mówiąc w skrócie, polega on na wynajmowaniu przestrzeni w specjalnych biurach, gdzie pracuje się z innymi ludźmi. Jest to oferta skierowana głównie dla osób wykonujących różne mniej standardowe zawody, szczególnie freelancerów oraz przedsiębiorców prowadzących mniejsze firmy. Zapewnia to mnóstwo wygody i jest bardzo opłacalne – skorzystanie z przestrzeni w takim miejscu kosztuje znacznie mniej, niż wynajmowanie dla siebie całego biura.

Coworking pojawił się w pierwszych latach XXI wieku w Stanach Zjednoczonych. W krótkim czasie stał się bardzo popularnym rozwiązaniem w całej Ameryce, a z czasem dotarł również do Europy. W pewnym momencie sytuacja odwróciła się – coworking zaczął znacznie szybciej rozwijać się w Starym Świecie, niż w swojej ojczyźnie. Polska nie jest tu wyjątkiem, bowiem coworking z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników, a liczba biur coworkingowych stale się powiększa. Jeśli ktoś szuka dobrego miejsca do pracy i przede wszystkim warunków do rozwoju, to koniecznie powinien o tym pomyśleć. Jednym z najlepiej rozwijających się pod tym względem miast w Polsce jest Kraków

Modne miasto dla młodych – Kraków

Kraków niemalże od zawsze jest prawdziwą Mekką dla wielu młodych ludzi w naszym kraju. Trudno jest jednak dziwić się temu, że tak licznie przyjeżdżają tutaj ludzie chcący rozwijać się i układać sobie lepsze życie. Kraków to przede wszystkim miasto ogromnych możliwości. Może poszczycić się potężną historią i bogatą tradycją, specyficzną tylko dla niego.
W mieście tym można spędzać czas na wiele sposobów - jest to przecież jeden z największych ośrodków miejskich w Polsce. Mamy tu przede wszystkim ogromne możliwości jeśli chodzi o szeroko pojętą kulturę i rozrywkę. Działa tu na przykład niezliczona ilość klubów i pubów, które są pełne życia niemalże każdej nocy, szczególnie weekendami. Sam krakowski rynek to bardzo modne i popularne miejsce spotkań, w którym zwsze można zobaczyć kogoś ciekawego. Każdy zatem jest w stanie znaleźć tu taki sposób spędzania wolnego czasu i relaksu, jaki jest dla niego idealny.

Nie brakuje w Krakowie muzyki oraz nieco wyższej kultury. W mieście działa ogromna liczba kin – zarówno wielkich multipleksów jak i kin studyjnych, w których grane są nieco mniej znane tytuły. Kraków to również wspaniałe miejsce dla miłośników teatru czy opery. Działa tu między innymi Teatr im. Juliusza Słowackiego, jeden z najważniejszych i najsłynniejszych polskich teatrów. Wybór takich miejsc jest naprawdę imponujący – od wielkich i starych gmachów przez mniejsze teatry posiadające bardzo interesujący repertuar.
Kraków powszechnie kojarzy się z zabytkami i historią. Jest to w tym nieco prawdy, bowiem rzeczy te są w tym mieście naprawdę silne. Równocześnie jest to jednak dynamiczne i nowoczesne miasto, idealne dla młodych i aktywnych ludzi. Rynek pracy może to być bardzo atrakcyjny, szczególnie jeśli komuś marzy się kariera w wielkiej korporacji. Jest to także świetne miejsce do prowadzenia własnej działalności.

Biuro na godziny

Możliwości jakie niesie ze sobą praca w coworking space

Coworking to doskonałe miejsce nie tylko dla osób ceniących sobie wygodę, ale również szukających warunków do rozwoju. W pierwszej kolejności jest to oczywiście bardzo praktyczne rozwiązanie. Często decydują się na nie różnego rodzaju freelancerzy, którzy normalnie pracują w domu. Jak dobrze wiadomo, praca w takich warunkach często nie jest zbyt efektywna. W domu istnieje wiele czynników które bez przerwy nas rozpraszają i uniemożliwiają działanie; ponadto w dłuższej perspektywie staje się to bardzo nużące. Z czasem maleje nasza samodyscyplina i pojawiają się spore problemy ze zorganizowaniem sobie czasu. Brak codziennego kontaktu z ludźmi jedynie pogarsza naszą sytuację, odbierając nam motywację do działania.

W biurach coworkingowych możemy za stosunkowo niewielką cenę wynająć własne biurko. W takim miejscu panuje atmosfera sprzyjająca wytężonej pracy. Wszyscy dookoła są skupieni na swoich obowiązkach, co jeszcze bardziej pobudza nas do działania. 


Kontakty i doświadczenie czekające w biurze na godziny!

Oprócz samej wygody, coworking to również doskonała okazja do nawiązywania kontaktów i poznawania nowych ludzi. Takie miejsca są prawdziwymi skupiskami osób z najróżniejszych branż. Co prawda wszyscy są tam skupieni na swojej pracy, ale nie brakuje też czasu na wzajemne poznawania się i tworzenie znajomości. Freelancerzy mogą poznać w ten sposób wielu swoich klientów. Osoby prowadzące firmy również znacznie na tym korzystają – dobrze wiadomo, że rozbudowana siatka kontaktów to niezwykle ważna rzecz w każdym biznesie.
Doświadczenie jakie można zdobyć dzięki coworkingowi również jest bardzo ważne dla rozwoju zawodowego. Praca w takim miejscu rozwija nas jako pracowników na wiele różnych sposobów. Jest to zatem nie tylko dobre miejsce do pracy – to także doskonała przygoda, która na pewno zostanie na długo w naszym życiorysie i pomoże nam w późniejszej karierze!