Coworkingowa era w Krakowie!

Coworking, to pomysł,  który powstał w 2005 roku, w USA. Od tego czasu zyskał uznanie na całym świecie i z każdym rokiem, a nawet miesiącem, zdobywa większe grono zwolenników.

Ogólna idea skierowana jest do osób z tak zwanym wolnym zawodem, czyli freelancerów. Dziennikarze, graficy, informatycy, czy startupowcy, wszyscy specjaliści, którzy mogą swoją pracę wykonywać w dowolnym miejscu i jednocześnie chcą odseparować karierę, od życia prywatnego, powinni zainteresować się tematem. Praca w domu, często wiąże się z oderwaniem od obowiązków przez członków rodziny, problemami z dotrzymaniem terminów, a nawet popadnięciem w pracoholizm. Powód jest tego prosty, nie mamy jasno określonych godzin pracy, toteż czujemy, jakbyśmy cały czas w niej byli.

Nie sprzyja to ani relacjom z domownikami, ani naszym zobowiązaniom zawodowym. Z pomocą przychodzi więc nam model coworkingu! Alternatywa tradycyjnych biur, które generują większe koszty i nie zawsze są nam niezbędne.  Wynajmowanie  powierzchni biurowej, wraz z potrzebnymi urządzaniami, na wspólnych przestrzeniach, z innymi osobami trudniącymi się tego typu biznesem.

Osobno, a jednak razem, tak można określić coworking. Doskonały pomysł, który pozwala wykonywać obowiązki zawodowe i wymieniać się pomocnymi informacjami, ze specjalistami tej samej dziedziny. Tu łatwo podczas przerwy na kawę, podzielić się strategią rozwoju zawodowego. Koszty takiego biura, są też znacznie niższe od tradycyjnej jego wersji. Wahają się w okolicach 300-500 złotych miesięcznie, a dodatkowo do dyspozycji mamy wsparcie w postaci konferencji i szkoleń zarówno specjalistycznych, jak i ogólnych, na przykład z zarządzania i marketingu. Coworking Kraków, to nowoczesna propozycja dla wymagających freelancerów, którzy szukają swojego miejsca do pracy.

Rozwijaj swój startup w Krakowie

Kraków to piękne miasto, pełne zabytków, jednak jego oferta biznesowa wkracza w ramy najnowocześniejszych modeli na świecie. Jednym z nich jest coworking, inicjatywa zrzeszająca wolnych strzelców na wspólnej przestrzeni biurowej. Taka strefa pracy, stwarza wiele możliwości. To przede wszystkim oddzielenie obowiązków domowych, od zawodowych, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów prowadzenia biura. Dodatkowym atutem jest wsparcie bardziej doświadczonych kolegów, co idealnie sprawdza się w przypadku startupów. Coworking Kraków to inicjatywa w dużej części skupiona właśnie na nowych biznesach. Podczas zakładania działalności gospodarczej, masz więc szanse na oparcie się o wiedzę  innych, którzy zwrócą Twoje działania, w najbardziej rzetelnym, kreatywnym i prostym kierunku. Do dyspozycji masz więc pełną infrastrukturę biurową, za niewielkie pieniądze, a i firmy zajmujące się dzierżawą takich przestrzeni, angażują się w ich rozwój. Nie pozostaniesz sam to ważne, cały czas otoczony jesteś przez współpracowników., choć nadal nikt nie patrzy Ci na ręce.

Biuro coworkingowe

Budowanie małych społeczności , na zasadzie modelu coworkingu staje się coraz bardziej popularne, zwłaszcza w dużych miastach.  Decydując się na wstąpienie w jego ramy zyskujesz przede wszystkim przestrzeń do pracy. Własne biurko, a nawet zamknięty gabinet, w otoczeniu innych specjalistów, daje to poczucie swobody, przy jednoczesnym zachowaniu mechanizmów pracy na etacie. Godziny, które sam ustalasz, są zdecydowanie wygodne, ale wciąż utrzymujesz sztywny podział obowiązków. Dodatkowym plusem jest mnogość propozycji, jakie na Ciebie czekają w tak stworzonej inicjatywie. Możesz bowiem zdecydować się tylko na wynajem biurka, nawet na godziny lub pełną oprawę biurową, wraz z obsługą sekretariatu. To też dobry pomysł dla filii firmowych lub zamiejscowych konferencji. Oszczędzając w ten sposób czas i pieniądze, zyskujemy profesjonalny odbiór naszej działalności. Kraków zapełnia jeden z najbardziej rozwiniętych segmentów coworkingu w kraju, toteż znalezienie odpowiedniego miejsca dla naszej pracy, nie powinno stanowić problemu.

praca w coworking space

Mówisz startup, myślisz Kraków

Trafiona, innowacyjna wizja biznesowa i zapał do pracy, wystarczy by stworzyć startup. Nie wykluczy to jednak problemów z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć. Korzystanie ze strefy coworkingu ograniczy pewne niedogodności i znacząco zmniejszy zagrożenia związane z podjęta inicjatywą. Coworking i startup, nieodłącznie idą ze sobą w parze, mimo, że oba modele są stosunkowo młode. To jednak pozwala na wypracowanie odmiennej  strategii do panujących warunków rynku oraz wstrzelenie się w potrzeby konsumenckie.  Zarówno startup Kraków, jak i Coworking Kraków, pozwalają na zbudowanie realnie dobrej inwestycji czasu, pracy i środków, które dzięki nowoczesnemu podejściu i wsparciu z różnych stron, mają większe szanse na odniesienie sukcesu. To przede wszystkim oparcie jakie zyskujemy przez skorzystanie z tych modeli, a do dyspozycji mamy przecież doświadczonych kolegów po fachu, którzy pracują przy sąsiednim biurku, a także couchów, którzy widząc Twoje zaangażowanie, decydują się zainwestować w Twój rozwój. Połączenie wszystkich tych atutów, daje nam obraz niemal idealny. Coworking, nie niesie z sobą żadnych zagrożeń, co zdarza się niezwykle rzadko w dzisiejszych realiach gospodarczych. Kraków to miasto, w którym obie inicjatywy są szczególnie rozwijane i zrzesza na swoim gruncie największą sieć takich społeczności. Szukając zatem filii dla swojej firmy, szczególnie warto działać w oparciu o te rozwiązania w Krakowie właśnie.

Biuro na godziny

Potrzeby generują rynek, to wiemy nie od dziś. Coworking Kraków to propozycja starająca się dojrzeć te potrzeby i wyjść im naprzeciw. To kluczowy punkt wyjścia dla usług tak zwanych biur na godzinę. Ta struktura jest niezwykle pomocna w przypadku rekrutacji zamiejscowych lub spotkań biznesowych pomiędzy freelancerami, czy też przedstawicielami firmy. Budując relację, staramy się przecież przedstawić z jak najlepszej strony, a coworking, na takim stopniu, pozwala nam wystawić profesjonalną wizytówkę, przed potencjalnym klientem, czy kontrahentem. Nie musimy w tym wypadku dbać o szczegóły, które mogą stać się problematyczne, zwłaszcza dla podróżujących biznesmenów. Wówczas bowiem opieramy się o zaufanie do zewnętrznych firm, które dbając o swoją renomę, dbają także o naszą. Wszystkie elementy składowe pozostają więc na barkach osób trzecich, a my dostajemy gotowy produkt, przy minimalnym zaangażowaniu. Doskonały pomysł, który zaoszczędzi nasz czas i pozwoli skupić się na istotnych kwestiach, tak można określić biuro na godziny. Podobnie sprawa wygląda z organizacją konferencji i szkoleń, bowiem wszystko opiera się na tych samych zasadach.

praca biurowa według własnych godzin

Cowrking, to model nowy, ale stanowczo możemy powiedzieć, że potrzebny na rynku polskim. Niesie ze sobą wiele pozytywów, przy jednoczesnym braku negatywnych wydźwięków. Inicjatywa rozwija się z niezwykła prędkością, dając wrażenie, że budowana jest nowa era współpracy. Era coworkingu to przyszłość freelancerów, małych biznesów, startupów i filii zamiejscowych. Potrzeby tych grup zawodowych zostają doskonale zrealizowane, toteż nasuwa się wniosek, że transformacja była, jest i będzie potrzebna oraz, że nic już jej nie cofnie!