Coworkingspace Kraków, czyli nowe miejsce i model pracy biurowej.

Kraków – miasto stwarzające szerokie możliwości rozwoju startupów

Krajowe kreatywne i rozwijające się środowisko startupowe w Krakowie jest niezwykle ważne dla przyszłości miasta. Jednym z kluczowych czynników mających wpływ na konkurencyjność krakowskich przedsiębiorstw w skali regionalnej oraz globalnej jest właśnie rozwój branży kreatywnej.

Kraków cieszy się stosunkowo dużą ilością sporych inwestycji wielkich globalnych korporacji takich jak nowe centrum obsługi procesów biznesowych czy te centra usług wspólnych. Warto pamiętać o wielu nowo powstających młodych przedsiębiorstwach innowacyjnych, tak zwanych StartUpach, pojawiających się przy krakowskich uczelniach, inkubatorach technologicznych, parkach przemysłowych i innych miejscach. Dzięki nim tworzy się spora ilość nowych miejsc pracy, a dodatkowo przyciągają uwagę wielkich inwestorów oraz promują Kraków. Warto skupić się na dalszym rozwoju StartUpów, ponieważ to bardzo dobry sposób na rozwój Krakowa.

W porozumieniu z Komisją Rozwoju i Innowacji RMK oraz Wydziałem Rozwoju UMK, zrodziła się inicjatywa "Kraków Miastem Starupów", która ma szanse zostać reprezentacją wszystkich środowisk związanych ze startupami.

OPEN DATA, czyli model otwartych danych miejskich, to niezbędny składnik otwartego modelu rządzenia, tak zwanego OPEN SPACE. Społeczeństwo powinno partycypować w zarządzaniu miastem, a żeby tak było musi mieć dostęp do informacji publicznej. Dobra komunikacja pomiędzy mieszkańcami, a Urzędem Miasta Krakowa i innych podległych jednostek Prezydentowi Miasta Krakowa zapewnia przejrzyste wykonywanie zadań publicznych.

Coraz lepsza komunikacja jest możliwa, kiedy wszystkie zbiory publicznych danych miejskich będą kompletne, aktualne, dostępne i maszynowo odczytywalne. Maszynowe odczytywanie danych możliwe jest tylko, gdy będą udostępniane w otwartych formatach. Dzięki temu będzie możliwe tworzenie aplikacji do wyszukiwania danych miejskich, analizowania ich oraz wizualizacji i automatycznego śledzenia zmian.

Dzięki publicznej bazie danych miejskich, mogą powstawać nowe usługi i produkty adresowane do gości i mieszkańców Krakowa. Taka sytuacja otwiera możliwości tworzenia nowych przedsiębiorstw kreatywnych (startupów). Gmina Miejska Kraków we współpracy z innymi partnerami wspiera je, tworzy doskonałe warunki oraz zachęca potencjalnych nowych kreatywnych przedsiębiorców do tworzenia kolejnych startupów.

Wskazane w uchwale kierunki to projekt długofalowy, wymagający posegregowania wielkich ilości danych, a także zmian funkcjonowania urzędu. Rada Miasta Krakowa, aby rozpocząć realizację tego projektu powinna kontrolować ten proces poprzez składane rokrocznie sprawozdania.

rozwój startupu w coworking space

Coworkingspace – tanie i wygodne rozwiązanie dla startupu

Coworking to nic innego jak współpraca i wspólnota. Jest on stworzony dla ludzi wykonujących wolne zawody. Mowa tu o tak zwanych freelancerach, którzy pracują głównie w swoich domach, zatłoczonych kawiarniach oraz o niewielkich przedsiębiorstwach. Coworking to udostępnianie przestrzeniu biurowej, dzięki której początkujący przedsiębiorcy mają gdzie się spotkać i pracować niezależnie. Jest to wynajem własnego kawałka przestrzeni, po prostu biurka oraz możliwości korzystania z urządzeń biurowych, sal konferencyjnych, zaplecza kuchennego, dostępu do internetu itp. za znacznie mniejsze pieniądze, niż musieliby wydać na jego wynajęcie bądź urządzenie. Dodatkowo wspólna praca potrafi być bardziej wydajna i przyjemna.

Ulepsz swoją pracę dzięki niebanalnej przestrzeni biura coworkingowego w Krakowie

Biura coworkingowe pozwalają na wykorzystanie przestrzeni biurowej w najlepszy możliwy sposób. W Krakowie jest wiele coworkingowych firm umożliwiających wynajęcie miejsca do pracy, gabinetu, sali konferencyjnej na godzinę, wybrany dzień, kilka dni, miesiąc lub tak długo, jak tego potrzebujesz. W Krakowie jest dosyć duża konkurencja w tej branży, dzięki czemu klient może liczyć na atrakcyjne ceny oraz profesjonalną obsługę.

Przy wynajmowaniu miejsca do pracy w coworkingu jesteś w stanie elastycznie stworzyć i wypracować ofertę indywidualnie do potrzeb, a także zdecydowanie ograniczyć koszty prowadzenia działalności. Jako przedsiębiorca nie musisz już martwić się o rachunki za koszty wynajmu jak w przypadku zwykłego biura. To dużo tańsze rozwiązanie, bo płacisz jedynie za opcję którą wybierasz, bez dodatkowych opłat, niespodziewanych podwyżek czy innych nieplanowanych wydatków.

Coworking to nowy i wygodny sposób na zmniejszenie miesięcznych kosztów przedsiębiorstwa. Wszystkimi formalnościami związanymi z wynajęciem biura zajmuje się firma coworkingowa, kiedy Ty spokojnie pracujesz.

Coworking w Krakowie oferuje doskonałą atmosferę pracy, przestronne wnętrza urządzone w nowoczesnym, minimalistycznym stylu, profesjonalną obsługę oraz optymalny zakres usług dla biznesu. Dzięki wspópracy coworkingowej przedsiębiorca może skupić się na swoich priorytetowych zadaniach oraz opracowywać spokojnie nowe koncepcje działania. Nieważne czy potrzebujesz jednego biurka z dostępem do internetu czy całej sali konferencyjnej.