Zorganizuj miejsce pracy dla swojej firmy w Krakowie

Freelancing, praca z domu - to wszystko coraz bardziej popularne sposoby pracy. Zwłaszcza wśród osób młodych. Młodzi często nie chcą wiązać się etatami, z jednym pracodawcą. Ciągle szukają swojej drogi życiowej i coraz częściej dochodzą do wniosku, że freelancing to co dla nich. Freelancer w końcu jest człowiekiem wolnym, człowiekiem, który sam sobie jest sterem, żeglarzem i okrętem.

Nie ma nic złego w pracy tego typu. Nie każdy człowiek jest w stanie pracować na etat, wiązać się pracą w ciasnym boksie biurowym i mieć cały sztab szefów nad głową. Freelancing jest doskonałym wyjściem nie tylko dla studentów - jest również idealnym rozwiązaniem dla osób, które uważają, że duszą się w sztywnych ramach korporacji.

Praca freelancera

Freelancer to pojęcie, w obrębie którego mieści się każdy, kto wykonuje wolny zawód. Zawód, który nie wymaga siedzenia w biurze w ramach sztywno określonych obowiązków i w równie sztywno określonych godzinach. Freelancerzy pracują wszędzie tam, gdzie mają na to ochotę. I zawsze wtedy, gdy mają ochotę. Czy też - zawsze wtedy, gdy mają zlecenie. W końcu dobry freelancer to freelancer, który dba o terminy i nie pozwala klientom czekać. W końcu freelancer to osoba, która pracuje pod własnym nazwiskiem. I niezależnie od tego jaki zawód konkretnie wykonuje, czym konkretnie się zajmuje - nie można ukryć tego, że wszystkie niedociągnięcia - niewykonanie zadania czy jego niewłaściwe jego wykonanie lub też zawalenie ustalonego wcześniej terminu może doprowadzić do tego, że freelancer straci renomę, na którą pracuje. Złe wieści szybko się rozchodzą.

A freelancer, który zasłynie z tego, że nie dotrzymuje terminów czy niewłaściwie wykonuje zadania - będzie w swojej branży spalony. Dobre imię łatwo stracić, odzyskanie go jest bardzo trudne. Często wręcz niemożliwe. Praca freelancera niewątpliwie ma swoje zalety - odnajdzie się w niej każdy kreatywny umysł. Każdy człowiek, który źle się czuje z szefem nad głową, za to doskonale potrafi zmotywować się do pracy bez bezpośredniego zwierzchnika. W końcu żeby wykonywać wolny zawód i na tym zarabiać dobre pieniądze, jakiekolwiek pieniądze - potrzeba sporej, żelaznej wręcz samodyscypliny i ciągłego motywowania się.

Czy motywacja ma źródło wewnętrzne czy zewnętrzne - to tak naprawdę nie ma większego znaczenia. Znaczenie ma jedynie to, by nigdy nie dopuścić do tego, by motywacja kiedykolwiek wygasła. Nie ma nic gorszego dla freelancera niż wypalenie zawodowe czy blokada twórcza. I choć freelancerzy najczęściej decydują się na takie właśnie zajęcie dlatego, że nie chcą doznać uczucia wypalenia czy zablokować się od środka - paradoksalnie nadal mają na to ogromną szansę. Zwłaszcza jeżeli nie wypracują sobie swoich własnych zasad pracy.

jak pracuje freelancer

Błędy początkującego freelancera

Nie od dziś wiadomo, że człowiek uczy się na błędach. Doświadczenie to coś, co się zdobywa. Nikt nie rodzi się z wypracowanymi schematami działania. Doprowadza to do tego, że szczególnie początkujący freelancerzy mogą wpaść w pewne pułapki, które czyhają na każdego freelancera.Podstawowym chyba błędem, który popełnić może freelancer jest z całą pewnością odwlekanie pracy. Łatwo jest, zwłaszcza we własnym domu, znaleźć sobie mnóstwo rozpraszaczy. W domu zawsze jest coś do zrobienia, Internet zawsze kusi, by go przeglądać. W dodatku chyba każdy freelancer spotkał się z opinią pokroju "pracujesz w domu, więc nie pracujesz". Może to skutkować próbą wrobienia takiego freelancera w wykonywanie wszystkich obowiązków domowych, bo przecież i tak nie pracuje. A nie tędy droga. To prosta droga do utraty klientów, pieniędzy i niemożliwości odnalezienia się w tym świecie.

Biuro na godziny – nowa forma pracy

Rozwiązaniem na te i na wiele innych bolączek pracy freelancera może być wynajęcie sobie miejsca biurka w biurze coworkingowym. Biuro na godziny to nowa forma pracy, która rozwija się prężnie, głównie w dużych miastach oraz w ośrodkach akademickich. Sama idea biura coworkingowego jest bardzo prosta - polega na wynajmie dostępu do biura na określone godziny i w określonych dniach. Czy usługa ta zdobywa nabywców? Oczywiście. Można wręcz powiedzieć, że w miastach takich jak na przykład Kraków, Wrocław czy Warszawa idea biura na godziny zyskuje ogromną popularność.Nie da się ukryć - wynajem biurka rozwiązuje naprawdę wiele problemów freelancera.

Przede wszystkim - można wyjść z domu, iść do biura i spotkać się z innymi ludźmi, którzy też pracują w ten sam sposób. A w końcu do jednych z głównych minusów pracy freelancera bardzo często zalicza się brak kolegów z pracy i kontaktu z ludźmi. Nie każdy człowiek jest na to gotowy. Nie każdy człowiek jest w stanie się w tym odnaleźć. Dodatkowym plusem z korzystania biura na godziny z całą pewnością jest fakt, że taki freelancer wychodzi do pracy. A skoro tak - osoby z najbliższego otoczenia freelancera, którzy nie potrafią zrozumieć idei pracy w domu i mają złe zdanie o osobach, które pracują w ten sposób - w końcu mogą odpuścić i dać spokój. Oczywiście, to, co ludzie powiedzą wcale nie jest najważniejsze na świecie, jednak każdy prędzej czy później ma dość insynuacji, że nie pracuje tylko siedzi w domu. Kolejnym plusem takiego rozwiązania z całą pewnością jest brak rozpraszaczy. W biurze zdecydowanie łatwiej jest skupić się na konkretnych obowiązkach. Dużo mniej rzeczy dookoła kusi i rozprasza. Mózg człowieka dużo łatwiej przełącza się na tryb "w pracy", co bywa bardzo pomocne.

biuro dla startupu

Kraków miastem rozwoju startupów

Kraków to miasto, które coraz częściej wybierane jest przez osoby młode, ambitne i kreatywne. Nie może to dziwić - Kraków jest w końcu prężnym ośrodkiem akademickim z najsłynniejszym i najstarszym w Polsce uniwersytetem - mowa oczywiście o Uniwersytecie Jagiellońskim, który od lat przyciąga do siebie najlepszych - najbardziej kreatywnych, najbardziej pomysłowych i najbardziej przedsiębiorczych. Dlatego właśnie Kraków jet miastem, w którym kwitną startupy. To miasto wprost do tego zachęca, jak żadne inne w Polsce. Z tego powodu Kraków też powoli staje się swoistą mekką wszystkich, którzy chcą osiągnąć sukces i nie boją się zaryzykować. Idea startupu jako takiego jest relatywnie nowa. Jednak pojęcie to już podlega pewnym zmianom. Nie zmienia się tylko jedno - jest to z natury dość ryzykowne przedsięwzięcie, na które dopiero należy pozyskać fundusze. Dlatego biuro coworkingowe jest tak lubiane przez wszystkich, którzy pracują na sukces swojego startupu - brak związania wieloletnimi umowami i pełna swoboda, nic co jest w stanie ograniczyć lub zaszkodzić.

Biuro coworkingowe w Krakowie

Z powodów wymienionych wyżej wynika jasno, że nie może dziwić fakt, że biura coworkingowe w Krakowie rozkwitają. Coraz łatwiej jest znaleźć takie miejsca. I to w coraz lepszych miejscach Krakowa. Coworking nie jest już zepchnięty na margines. On przeżywa swój rozkwit, a biura, które można wynająć są coraz bardziej luksusowymi pomieszczeniami, które zawierają coraz więcej udogodnień. Biuro na godziny Kraków to doskonały wybór dla każdego, który potrzebuje swojego skrawka przestrzeni biurowej. Ogromny wybór sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.