Coworking - rozwiązanie XXI wieku

Coworking

Coworking to z angielskiego "pracować razem". Oznacza to możliwość wspólnej lub całkowicie indywidualnej współpracy w wynajętym pomieszczeniu. Kto korzysta z coworking space? Najczęściej freelancerzy. Copywriterzy, graficy, informatycy, projektanci stron www, ludzie posiadający własne biznesy, ci którzy zarabiają pieniądze na życie w sieci. Dzięki coworkingowi mogą oni spotykać się z innymi ludźmi, budować kontaktu międzyludzkie i dbać o równowagę psychiczną. Praca freelancera jest bowiem bardzo wymagająca i stałe odcięcie od innych ludzi sprawia, że praca w takim systemie staje się o wiele cięższa i bardziej uciążliwa. Biuro na godziny jest więc idealnym rozwiązaniem. Zainteresowani korzystają z niego tak długo jak sobie życzą, a po danym okresie wracają do swoich zajęć albo pracy w domu. Dzięki coworkingowi zmniejsza się ich izolacja. Taka opcja jest dostępna już także w Polsce. Niestety na razie jedynie w większych miastach takich jak Kraków, Warszawa, Poznań, Wrocław. Jest to wynalazek ściągnięty z zagranicy, ale coraz chętniej aplikowany w Polsce.

Wygodny wynajem biura na godziny

Freelancerzy to coraz szersza grupa społeczna. Potrzebują oni nie tylko zleceń, ale także kontaktu z ludźmi. Wirtualna asystentka czy copywirter będą mogli poznać inne osoby pracujące w podobnych zawodach, zawiązać kontakty biznesowe, ale także po prostu po ludzku zaprzyjaźnić się. Praca w domu nie należy bowiem do najłatwiejszych. Trudności z jakimi spotykają się freelancerzy są bardzo szerokie. Przede wszystkim ciężko jest znaleźć dobrze płatne zlecenia. Kiedy to się już uda ludzie pracujący w domu bardzo często narzekają na samotność. Siedzą w domu nie tylko podczas pracy, ale także bardzo często wtedy kiedy większość osób odpoczywa. Freelancer ma bowiem często problemy z ograniczeniem czasu pracy i pracuje za dwoje. Dodatkowo cierpi na samotność. Coworking umożliwia freelancerów wyjście z domu, do ludzi. Mogą oni wynająć biuro na lkilka dni w tygodniu lub nawet na kilka godzin. Ceny nie są zaporowe, dlatego opcja ta jest dostępna dla większości.

Sale konferencyjne na wynajem

Wynajem sal konferencyjnych jest także coraz bardziej popularny. O ile coworking space dotyczy zazwyczaj jednej osoby, która indywidualnie wynajmuje biurko albo krzesło w danej sali czy biurowcu, tak sala konferencyjna przeznaczona jest dla większej liczby osób. Dzięki takiej opcji firmy i zakłady pracy nie muszą się już martwić brakiem takiego pomieszczenia. Mogą swobodnie wynająć salę na dany dzień, dokładną godzinę i konkretne spotkanie. Takie rozwiązanie pomaga jednak nie tylko zakładom pracy, które chcą zorganizować szkolenia, spotkania czy inne wydarzenia.

sala konferencyjna pod wynajem

Sale konferencyjne na wynajem są odpowiednie dla wszelkich większych grup, które potrzebują miejsca i przestrzeni. Mogą to być więc spotkania blogerów, danych grup społecznych, wielbicieli danego sporty itd. Takie sale dostępne są dla każdego. Ich cena uzależniona jest od tego w jakim miejscu sala się znajduje i jaką ma powierzchnię. Oczywiście o cenie decyduje także długość wynajmu.

Spotkania firmowe w biurze coworkingowym

Biuro na godziny to opcja dla freelancerów lub pojedynczych osób. Sale konferencyjne są rozwiązaniem dla większych grup. Coworking space to jednak także możliwość odbywania spotkań biznesowych w miejscu innym niż kawiarnia czy restauracja. Często freelancerzy lub inne osoby o wolnym zawodzie mają do odbycia spotkania z klientami lub współpracownikami. Nie mają jednak miejsca w których mogliby te spotkania odbyć. Biuro na godziny umożliwia przeprowadzenie takich spotkań w atmosferze spokojnej i profesjonalnej. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązania. 

Coworking space wynalazkiem naszych czasów

Z coworkingu korzystać będzie coraz więcej osób. Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie posiadają biur i nie pracują na etatach. Jeśli masz działalność gospodarczą i większość czasu pracujesz w domu przed własnym biurkiem, możesz czasem urozmaicić sobie czas pracy i wybrać się do biura wynajmowanego na godziny. Z takiej opcji korzysta coraz więcej osób realizujących wolne zawody. Copywriterzy, graficy, informatycy to tylko niektóre grupy zawodowe które zakochały się w coworkingu. Zalety takiego rozwiązania są bowiem bardzo liczne. Dzięki niemu ludzie nawiązują biznesowe relacje, które przydają im się w życiu zawodowym, ale także zaspokajają podstawową potrzebę przebywania z ludźmi. Dzięki niemu freelancerzy są w stanie w jasny i łatwy sposób oddzielić swoje życie zawodowe od prywatnego. Dla pracującej na etacie osoby to może wydawać się śmieszne, ale dla osoby pracującej w domu jest to bardzo kłopotliwa kwestia. Największą zaletą coworkingu jest po prostu wyjście do ludzi. Dzięki niemu pracownicy nieetatowi mają lepsze samopoczucie, są pewniejsi siebie i nie wpadają w depresje. Jest to także o wiele tańsze rozwiązanie niż wynajem własnego biura. Biuro na godziny ma więc sporo atutów, które warto poznać. Zwłaszcza pracując w wolnym zawodzie.