NARZĘDZIA DLA FREELANCERA

W obecnym świecie Internet sprawia, że mamy ciągły i nieograniczony dostęp do kontaktu z innymi osobami. Możemy bezustannie komunikować się z innymi, śledzić wydarzenia ze świata, na bieżąco wiedzieć co dzieje się wieleset kilometrów od miejsca, w którym się znajdujemy. 


NARZĘDZIA DLA FREELANCERA

Oprócz tego, dzięki Internetowi prostsze jest również zarządzanie swoim czasem, planem dnia i obowiązkami oraz dzielenie się tym ze swoimi współpracownikami. Poznaj najlepsze i najczęściej używane aplikacje na tableta lub smartfona, które usprawnią Twoją pracę w coworkingu.
 

FREELANCER - PRACA UPORZĄDKOWANA OD A DO Z
 

Podstawą do planowania jest kalendarz. Prostym, intuicyjnym w obsłudze i darmowym narzędziem jest kalendarz Google. Wymaga on jedynie konta adresowego na gmail, które większość osób i tak posiada. Kalendarz Google daje możliwość zaznaczenia np. terminu realizacji zadani oraz wyszczególnienie kolejnych pomniejszych zadań w dużym zleceniu. Wygodną opcją jest także tworzenie wydarzeń i zapraszanie na nie innych współpracowników.


TRELLO - DLA FREELANCERÓW

Karteczki, notesy, zeszyty i kalendarze przestają być potrzebne, kiedy zainstalujesz na smartfonie, tablecie albo komputerze aplikację Trello. Korzystanie z niej jest bardzo proste i wyjątkowo usprawnia porządkowanie pomysłów, nowych haseł, zadań i innych ważnych notatek. Raz zapisane już nie znikną i są wszystkie w jednym miejscu. Dodatkowo możesz udostępniać je innym, dzieląc się tym samym swoimi ideami. Każde zadanie, deadline czy notatka może otrzymać nadany przez Ciebie priorytet oraz termin końcowy na wykonanie danej rzeczy. Te funkcje przydają się podczas natłoku zadań i myśli, w przejrzysty sposób pozwalają na przyjrzenie się swoim obowiązkom.

narzędzia dla freelancera


POCKET - DLA FREELANCERÓW

Nawet w najbardziej zapracowany i zabiegany dzień trzeba znaleźć czas na przerwę i odpoczynek. Krótkie postoje w pracy zwiększają efektywność Twoich działań, ale musisz dobrze je zaplanować. Aplikacja „It’s focus time!” jest stworzona po to, by w tym pomóc, a jej podstawową funkcją jest możliwość planowania, nawet z dużym wyprzedzeniem, czasu na pracę oraz czasu na odpoczynek. Aplikacja w odpowiednim momencie powiadamia o ty, że należy zrobić przerwę albo wrócić do realizacji obowiązków.

Natomiast aplikacja Pocket jest dla wszystkich tych, którzy znajdują fascynujące, przydatne lub inspirujące linki w Internecie, a ich lista zakładek jest już zbyt długa i nieprzejrzysta. Dzięki niej możliwe jest zapisanie wszystkich interesujących linków w jednym miejscu i posiadanie ich zawsze przy sobie - w kieszeni. Możesz używać jej na tablecie, telefonie komórkowym albo na komputerze. Pocket jest zintegrowana z ponad 1500 innymi aplikacjami, co pomaga korzystać z przeglądarek, komunikatorów i tym podobnych.
 

FREELANCER - ZLECENIA

Wielu klientów i projektów, masa terminów i dokumentów nie pozwala skupić się na faktycznej pracy, bo co chwilę musisz szukać kontaktu, adresu mailowego albo telefonu do danej osoby? To już nie problem, ponieważ powstała bardzo przydatna aplikacja o nazwie CRM. Stworzona została do zarządzania relacjami z klientami oraz kontrahentami. Dzięki niej stworzysz listę kontaktów oraz uzupełnisz kalendarz ważnymi terminami. Oprócz tego CRM pozwala na generowanie raportów, wykresów i innych przydatnych plików. Dzięki możliwości wygenerowania listy produktów, aplikacja określi opłacalność danego projektu.

Jak widać, pracę można w prosty i szybki sposób usprawnić dzięki korzystaniu z najnowszych osiągnięć techniki.