Adres biura w centrum Krakowa – to brzmi dumnie

Biura coworkingowe to coraz bardziej popularne miejsce do pracy. Kolejne biura coworkingowe wyrastają jak grzyby po deszczu. Nader często spotkać je można w dużych miastach, zwłaszcza przy sporych ośrodkach akademickich. Jednym z takich miejsc z całą pewnością jest Kraków. W końcu nie od dziś Kraków słynie z prężnie rozwijającego się środowiska akademicko-naukowego. Pozytywnie wybija się też na tle innych miast jeżeli chodzi o liczbę nowych działalności gospodarczych oraz działalność startupów. Nie może zatem dziwić fakt, że wszędzie tam gdzie pojawia się popyt - musi znaleźć się też podaż. Dlatego rynek usług coworkingowych rozwija się coraz lepiej. A kolejne biura coworkingowe można znaleźć już w coraz lepszych dzielnicach Krakowa - nawet w ścisłym centrum miasta. 

Co może nam dać biuro coworkingowe?

Żeby w pełni odpowiedzieć na pytanie - co może nam dać coworking, trzeba odpowiedzieć sobie najpierw na inne, równie ważne i bardzo podstawowe pytanie - czym tak naprawdę jest coworking? Najprościej mówiąc - to możliwość wynajęcia sobie biura lub miejsca w biurze po to, by móc spokojnie pracować. Rozwiązanie to jest najczęściej wybierane przez freelancerów i twórców startupów - innymi słowy przez wszystkich tych, którzy nie chcą lub z jakichkolwiek względów nie mogą wiązać się z jednym miejscem. 

Ale przecież biuro coworkingowe to coś więcej niż po prostu udostępnienie przestrzeni do pracy. To również szereg innych udogodnień i możliwość załatwienia wielu spraw administracyjnych w sposób prosty i bezproblemowy. 

Rejestracja firmy pod adresem biura coworkingowego

Każda firma musi mieć swój adres - bez tego po prostu nie może funkcjonować. Bez względu na to, jaka to jest firma i czym tak naprawdę się zajmuje. Nie każdy chce lub może zarejestrować swoją działalność gospodarczą pod adresem domowym - nie zawsze jest taka możliwość, poza tym takie rozwiązanie kwestii adresu firmowego może implikować pojawienie się szeregu innych problemów, Problemów, które nie będą miały miejsca, jeżeli zdecydujemy się na rejestrację firmy pod adresem biura coworkingowego.

rejestracja biura w coworking space

To bardzo proste, a przy okazji zupełnie legalne - nie ma tu żadnych haczyków i kruczków. Po prostu, gdy już wynajmujemy sobie miejsce pod danym adresem - nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy mogli na ten adres zarejestrować naszą firmę. Wiele biur coworkingowych wręcz do tego zachęca i proponuje pomoc w kwestiach związanych z administracją danej firmy. A to niezwykłe ułatwienie, którego wartości zwyczajnie nie da się przecenić.

Odbieranie poczty? – biuro coworkingowe zrobi to za Ciebie!

Jeżeli już rozpoczęty został temat tego, co biuro coworkingowe jest w stanie zaoferować człowiekowi, poza fizycznym miejscem do spokojnej i twórczej pracy, należy go pociągnąć dalej. Wiele osób bowiem boi się rejestrować firmę pod adresem biura coworkingowego. Dlaczego? Z bardzo prostego powodu - boją się o swoją służbową pocztę. A przecież chyba każdy przedsiębiorca doskonale zdaje sobie sprawę z tego, ile służbowej korespondencji potrafi przychodzić na adres pod którym zarejestrowana jest firma. Niektóre z tych listów nie mają większego znaczenia i są zwykłymi śmieciami, które nie są warte uwagi żadnego przedsiębiorcy. Inne z kolei są niezwykle ważne, a przy tym nierzadko również poufne. A obawa o naruszenie tajemnicy korespondencji czy zwyczajnie o zagubienie jakiejś ważnej wiadomości w wielu ludziach jest bardzo silna.

Jednak obawa ta niekoniecznie jest uzasadniona. Z dobrym biurem coworkingowym można bez najmniejszych problemów podpisać umowę według której pracownicy biura zajmą się pełną obsługą korespondencji służbowej, która trafia na adres naszej firmy. Dzięki temu nie trzeba będzie się martwić o to, że zaistnieje obawa zagubienia czegoś czy nie dość szybkiej reakcji na ważną wiadomość, gdyby przyszła w czasie, w którym zwyczajnie nie przebywamy fizycznie pod adresem danej firmy. Cała żmudna, choć przecież tak potrzebna obsługa korespondencji służbowej może być przeprowadzona przez osoby trzecie w ramach własnego adresu w biurze coworkingowym. 

Załatw wszystko przez internet – biuro wirtualne

XXI wiek to wiek niesamowitych możliwości. W czasach, gdy Internet jest obecny praktycznie wszędzie - nie może dziwić, że wzrasta zapotrzebowanie na dość specyficzne usługi, które może dać człowiekowi biuro wirtualne. To rozwiązanie idealne dla wszystkich, którzy chcą maksymalnie dużo spraw załatwiać drogą internetową, a przy okazji korzystać z obsługi biurowej i znacznie obniżyć koszty biura jako takiego. Wirtualne biuro jest nowoczesną alternatywą dla wynajmowania biur dla prowadzenia działalności gospodarczej. 

W biurze wirtualnym nie trzeba przebywać osobiście - choć, po wcześniejszych uzgodnieniach, jak najbardziej taka opcja istnieje. Biuro wirtualne to miejsce, które umożliwia udostępnienie adresu firmy oraz pełną obsługę biurową - poczty elektronicznej, telefonów, faksu, obsługa poczty przychodzącej i wychodzącej. To wszystko oznacza sporą oszczędność i wygodę dla wszystkich, którzy wolą ze swoją firmą działać wirtualnie.