Organizacja konferencji w Krakowie

Kraków to miasto z niesamowitą atmosferą – miasto królów, artystów, ale i ambitnych studentów, którzy przemieniają się potem w równie ambitnych, aktywnych pracowników. Ponadto jest to jedno z największych miast w Polsce – dokładnie drugie pod względem powierzchni, jak też liczby mieszkańców. To wielkie centrum kulturalne, administracyjne, edukacyjne, gospodarcze, turystyczne, naukowe, usługowe – a w dodatku drugie za Warszawą, jeśli chodzi o rynek nowoczesnej powierzchni biurowej. Świetnie rozwinięte miasto nadal doskonale się rozwija – nic dziwnego, że powstaje tam wiele firm i przeprowadzanych jest mnóstwo transakcji finansowych. Kto chciałby urządzić jakąś konferencję, czy prezentację w Krakowie może to bez problemu uczynić - nawet jeśli w swojej branży jest początkujący i nie ma porządnego biura! W dodatku nie kosztuje to wcale kroci – od czego są bowiem biura na godziny?

Wysoka jakość i dobra cena – sala konferencyjna w biurze na godziny

W Krakowie istnieje wiele miejsc, gdzie można zorganizować wspaniałą konferencję – również międzynarodową, jeśli zachodzi taka konieczność. Prym wiedzie tu oczywiście górujące przy Rondzie Grunwaldzkim, nad Wisłą, Centrum Kongresowe ICE Kraków. To wielofunkcyjny obiekt, który służy do organizacji konferencji, szkoleń, kongresów, spektakli i wystaw, a którego operatorem jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. Wiadomo jednak, że wynajem miejsca w takim olbrzymie kosztuje sporo – a przecież konferencje muszą czasem organizować firmy małe, a nawet ci, którzy prowadzą jednoosobową działalność i potrzebują spotkać się z inwestorami. Na szczęście istnieje sposób, by wynająć salę konferencyjną w biurze coworkingowym – a takich w całej Polsce powstaje coraz więcej! Nie mogło ich zatem zabraknąć w Krakowie!

Biura coworkingowe inaczej nazywane są biurami na godziny – osoby, które w nich pracują nie wynajmują bowiem całego biura, lecz jedynie biurka, albo jakiś pokój, przy czym wcale nie są swoimi znajomymi z jednej firmy. W takich przestrzeniach pracują osoby z różnych branż, zwykle działające w takich zawodach jak copywriter, fotograf, grafik komputerowy, dziennikarz internetowy, czy innych, nazywanych wolnymi. Freelancerzy nie muszą być związani z jedną firmą i zwykle ich praca i tak opiera się o komputer, zatem nie ma żadnego problemu, by pracowali zdalnie. W pewnym momencie każdy ma jednak dość pracy w domu – potrzebuje motywacji i stymulacji, a wszystko to znajduje w biurze coworkingowym. Tam ludzie dzielą się swoją pasją, motywują wzajemnie, a przy tym znajdują komfortową przestrzeń do kreatywnej i solidnej pracy – również do urządzania konferencji.

Wynajem sali na konkretny termin

Możliwość wynajęcia sali na dzień, a nawet... godzinę

Wielką zaletą biur coworkingowych jest fakt, że są doskonale wyposażone, a przy tym nie ma żadnego problemu, by wynająć jakieś miejsce na tyle, ile nam akurat odpowiada. Także wynajmujący biurka nie muszą płacić za cały miesiąc czy tydzień – mogą nawet ustalić z właścicielem danego miejsca, że będą pojawiali się 2 razy w tygodniu na 5 godzin, albo 3 razy w tygodniu na 3 godziny, albo że pojawią się raz, na godzinę. Wszystkie te i podobne opcje wchodzą w grę – jeśli tylko w danym czasie sala nie będzie już zarezerwowana nie ma żadnego problemu, by osoba z zewnątrz (czyli taka, która ani razu nie wynajmowała dotąd biurka w biurze na godziny) nie mogła jej zająć.

Ile kosztuje taka możliwość? Mniej niż się wydaje! Oczywiście, wszystko zależy od wyboru konkretnej placówki i jej lokalizacji (wiadomo, że im bliżej centrum miasta, bądź jakiegoś ważnego ośrodka, tym będzie drożej). Wszystko też zależy od tego, jak duża sala jest nam potrzebna – czy wystarczy przestrzeń 10-osobowa, czy też potrzebujemy miejsca, które pomieści 30 osób, czy może i to byłoby zbyt mało i nasza sala musi być naprawdę duża! Dla przykładu warto podać ceny za niektóre sale konferencyjne i szkoleniowe w Krakowie – za dużą ulokowaną przy ul. Rajskiej zapłacimy 79 złotych za godzinę, a za małą przy ulicy św. Filipa 45, a nawet 39 złotych za godzinę. Odpowiednio mniejsze są też opłaty za cały dzień (czyli 8 godzin) – od 599 złotych po nawet 169 złotych.

urządzenia do prezentacji

Nowoczesne urządzenia do prezentacji firmowej

Biura coworkingowe oferują osobom, które pragną wynająć w nich biurko czy salę bardzo dużo – zwykle kąciki relaksu, bezprzewodowy, szybki internet, pomieszczenia socjalne (czyli na przykład wyposażoną kuchnię), a także przede wszystkim wysokiej jakości, profesjonalny sprzęt, z którego w dowolnej chwili można skorzystać. Nie trzeba szukać punktu xero, żeby coś skopiować, nie trzeba martwić się skąd wziąć rzutnik i tak dalej. W takich miejscach możemy skorzystać z ekranu projekcyjnego, ze wskaźnika laserowego, z radiomagnetofonu, a nawet z laptopa, jeśli nie możemy przynieść go ze sobą. To i tak nie koniec możliwości, bowiem każde biuro posiada własną ofertę – a konkurencja jest duża, więc stale ją unowocześnia. 

Jeśli zatem czeka Cię organizacja konferencji w Krakowie, warto byś zastanowił się nad wynajmem sali właśnie w biurach na godziny. Na pewno zaoszczędzisz trochę pieniędzy, a wszystko co najważniejsze będziesz mieć pod ręką!