XXI wiek i wirtualne usługi - jak bardzo nas jeszcze zaskoczą?

Jeszcze do niedawna wysoki status społeczny utożsamiany był z bogactwem i posiadaniem dużych ilości pieniędzy. O bogactwie i powodzeniu w życiu świadczył stan posiadania - liczne nieruchomości, samochody w garażu czy firma mieszcząca się w ogromnej siedzibie. XXI wiek zweryfikował te wzorce i przekonania i postawił przed nami nowe, przenosząc nas w zupełnie nowe środowisko. Wynajem to dziś sposób na wygodę i oszczędność - wyznacza styl życia współczesnego człowieka. Jak wiele jest jeszcze rzeczy, którymi zaskoczy nas - dopiero rozpoczynający się - XXI wiek?

Pomysł na biznes w internecie

Futuryści już od dawna starają się przewidzieć jak zmieni się technologia i jak będzie przebiegał rozwój społeczny człowieka - udaje im się to z mniejszym, bądź też z większym powodzeniem. Dotychczas jednak nikomu nie udało się dokładnie przewidzieć tego, co przyniesie przyszłość. Wiele wizji uwzględniało latające samochody, androidy i budowanie baz na księżycu, mało kto jednak zastanawiał się, jak zmieni się pojęcie komfortu, wygody i ekonomii. Choć nikt nie zaprzecza, iż podobne do ludzi roboty i latające auta pojawią się w naszym świecie, a kolonizacja księżyca może nastąpić w bliskiej przyszłości, obecnie o wiele większą ciekawość budzą zagadnienia dotyczące XXI wieku pod względem zmian świadomości samego człowieka.

biznes w internecie

Biznes w internecie

Jeszcze w ubiegłym wieku wynajem biura było rzeczą rzadko spotykaną i postrzeganą raczej negatywnie - dziś zaś budzi olbrzymi entuzjazm w kręgach biznesowych, a także wśród fachowców z rozmaitych branż. Z biur wynajmowanych na godziny często korzystają przedstawiciele wolnych zawodów i freelancerzy. Nie sposób też nie wspomnieć o strefach coworkingu, które w większych miastach wyrastają niczym przysłowiowe grzyby po deszczu. Popularność zyskuje także usługa wirtualnego adresu - dzięki niej osoby które chcą założyć działalność mogą nie podawać własnego adresu, a zamiast niego skorzystać z innego, bardziej prestiżowego, a firmy nie mają problemu z odbiorem korespondencji. W dzisiejszych czasach można wynająć niemal wszystko - potwierdzi to każdy, kto zajmował się budową własnego domu. Wystarczy kilka telefonów i podpisanie umowy, aby podnająć przyczepę lub koparkę. Nie inaczej jest w przypadku samochodów - wypożyczalnie aut umożliwiają klientom skorzystanie z wygody, jaką daje auto, lub z pojazdu specjalistycznego, bez konieczności wydawania wielu tysięcy złotych na jego kupno. Prowadzi to do pytania, czy właśnie w takim kierunku idzie nasza cywilizacja - w kierunku komfortu i rozwiązań zapewniających jak największą wygodę i doskonałą jakość życia? Buiznes w internecie kwitnie i rozwija się w bardzo szybkim tempie. 

Wszystko wskazuje na to, że postawiona powyżej teza jest prawdziwa - dzięki upowszechnieniu się internetu wiele sklepów mogło zrezygnować ze stacjonarnych salonów sprzedaży, przenosząc ją na grunt wirtualny, portale aukcyjne lub własne strony w sieci. Każdy nosi przy sobie smartfona, zapewniającego szybki i prosty sposób na kontakt z ludźmi z całego świata i dostęp do niezmierzonych ilości wiedzy poprzez internet. Przestrzeń wirtualna staje się biznesem internetowym - jest również często wynajmowana - miejsca na reklamy, domeny internetowe i przestrzenie serwerowe to formy najmu łączące w sobie wygodę, komfort i prostotę. Miejsca do pracy, sprzęt sportowy, domy, kluby i limuzyny do ślubu - lista rzeczy, które można wynająć, jest nieskończenie długa. To nie wszystko! Pracując jako korepetytor, doradca finansowy lub projektant wynajmujemy swój talent, zdolności i umiejętności. Można więc z całą pewnością przewidzieć, iż wirtualny XXI wiek stanie się epoką wynajmowania, a także budowania na tym fundamencie społeczeństwa nowoczesnego, coraz lepszego i bardziej solidarnego.