Poznaj zalety zdalej pracy zespołowej

Poznawanie nowych ludzi w swoim miejscu pracy w dużym stopniu sprzyja wspólnej pracy zespołowej, pozytywnie wpływa na produktywność i podnosi morale pracowników. W dzisiejszych czasach niemal połowa osób pracujących spędza ponad dwa i pół dnia na pracę poza miejscem zatrudnienia, dlatego warto jest zacząć korzystać z nowoczesnych środków łączności. Podczas pracy zdalnej można w prosty i intuicyjny sposób nawiązać kontakt z innymi ludźmi, dzielić się z nimi swoimi pomysłami oraz tworzyć nowe możliwości.

Praca zespołowa

Bardzo duże znaczenie mają internetowe sieci kontaktów. Portale społecznościowe, takie jak LinkedIn czy Twitter sprawdzają się idealnie jako łącznik z profesjonalistami w naszej okolicy. Ich używanie pozwala na nawiązanie kontaktu z interesującymi osobami w naszym mieście oraz innych, do których często podróżujemy.

Praca zespołowa w firmie

Bardzo ważne jest również utrzymywanie kontaktów ze swoimi współpracownikami z miejscu zatrudnienia. Dobrym pomysłem jest na przykład wspólna dyskusja przy porannej kawie, która daje możliwość bezpośredniego spotkania z innymi współpracownikami, którzy pracują zdalnie, dzięki czemu możemy wymienić z nimi swoimi pomysłami oraz spojrzeć na własne projekty z zupełnie innej perspektywy. Równie dobrym rozwiązaniem jest dyskusja z innymi pracownikami z Twojego biura coworkingowego, z partnerami biznesowymi czy zostawianie wiadomości dla stałych współpracowników.

praca zespołowa zdalna

Zdalna praca zespołowa

W wielu miastach występują również specjalne wydarzenia, które poświęcone są nawiązywaniu nowych kontaktów. W większych z nich odbywają się one co tydzień lub co miesiąc, dzięki czemu w łatwy i skuteczny sposób możemy zbudować sieć relacji biznesowych i nie tylko. Poszukiwania można rozpocząć od lokalnej izby handlowej. Większość miast oferuje również mniejsze spotkania, które organizowane są przez lokalnych przedsiębiorców, dlatego warto śledzić ogłoszenia w internecie oraz innych mediach, takich jak na przykład prasa.

Niezwykle ważnym elementem w budowaniu sieci kontaktów są również konferencje. Czynny udział w nich sprawi, że dowiemy się wielu interesujących rzeczy na temat swojej branży, a także będziemy mogli spotkać i porozmawiać z dziesiątkami specjalistów w danej dziedzinie. Dobrym pomysłem jest również udział w konferencjach, które są bardzo luźno związane z naszą działalnością. Pozwala to poszerzyć naszą wiedzę oraz spotkać się z gronem profesjonalistów, którzy w przyszłości mogą być zainteresowani stałą współpracą z nami.

Praca zespołowa - korzyści

Idealnym rozwiązaniem dla każdego pracownika jest korzystanie ze specjalnie przygotowanych przestrzeni coworkingowych. Wiele osób narzeka na pracę zdalną, ponieważ powoduje ona osamotnienie, jednak praca z laptopem w biurze coworkingowym pozwala nam się skupić i zająć się swoją działalnością w odpowiedniej atmosferze. Dzięki temu również można nawiązać kontakt i porozmawiać z innymi osobami, którzy pracują w tym samym biurze, poszerzając przy tym naszą sieć kontaktów.